Produkte > AMPHENOL AUDIO > MP-4101-25P-C
MP-4101-25P-C
MP-4101-25P-C AMPHENOL AUDIO
MP-4101-54P.pdf
Hersteller: AMPHENOL AUDIO
Description: AMPHENOL AUDIO - MP-4101-25P-C - CIRCULAR CONN, RCPT, 25POS, CABLE
tariffCode: 85366990
Rundkontakt: Crimp Pin
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Anzahl der Kontakte: 25Kontakt(e)
Rundsteckverbindergehäuse: Cable Mount Receptacle
Kontaktüberzug: Gold
euEccn: NLR
Verschluss: Bayonet
Kontaktmaterial: Brass
Steckverbindermaterial: Aluminum Alloy Body
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Steckverbinderüberzug: Black Anodise
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Produktpalette: Multipin MP-41 Series
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP-4101-25P-C AMPHENOL AUDIO
Description: CONN RCPT MALE 25POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Dust Cap, PG Adapter, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 25, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Solder, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.354" ~ 0.551" (9.00mm ~ 14.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote MP-4101-25P-C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP-4101-25P-C MP-4101-25P-C Hersteller : Amphenol Sine Systems amphenol_multipin_nectors.pdf Conn Circular PIN 25 POS Crimp ST Cable Mount 25 Terminal 1 Port
Produkt ist nicht verfügbar
MP-4101-25P-C Hersteller : Amphenol Audio CAT-AUDIO-Multipin.pdf Description: CONN RCPT MALE 25POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Dust Cap, PG Adapter, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 25
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp, Solder
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.354" ~ 0.551" (9.00mm ~ 14.00mm)