MP2A-4R7-R
MP2A-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 1.6A 117MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 117mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.81A
Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
auf Bestellung 1841 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2A-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 1.6A 117MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 117mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.81A, Material - Core: Molybdenum Permalloy(MPP), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.
Weitere Produktangebote MP2A-4R7-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2A-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM_4112_MP2A_Series-475317.pdf Fixed Inductors 4.7uH 1.81A 0.117ohms
auf Bestellung 7800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
MP2A-4R7-R MP2A-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mp2a-micro-pac-plus-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 1.6A 117MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 117mOhm
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A