MP5KE100CA
MP5KE100CA Microsemi Corporation
MP5KE5.0A-170CA%28e3%29.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AL
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Grade: Military
Part Status: Obsolete
Qualification: MIL-PRF-19500
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP5KE100CA Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AL, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 111V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Obsolete, Qualification: MIL-PRF-19500.