MP5KE7.5A
MP5KE7.5A Microsemi Corporation
MP5KE5.0A-170CA(e3).pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO204AL
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V
Power - Peak Pulse: 500W
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP5KE7.5A Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO204AL, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 8.33V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.