Produkte > CADDOCK > MP930-75.0-1%
MP930-75.0-1%
MP930-75.0-1% Caddock
MP900%2C%20MP9000%20Series.pdf
Hersteller: Caddock
Thick Film Resistors - Through Hole 75 ohm 30W 1% TO-220 PKG PWR FILM
auf Bestellung 1218 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP930-75.0-1% Caddock
Description: RES 75 OHM 1% 30W TO220, Power (Watts): 30W, Tolerance: ±1%, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Temperature Coefficient: -20/ +80ppm/°C, Size / Dimension: 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: TO-220, Height - Seated (Max): 0.650" (16.52mm), Resistance: 75 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP930-75.0-1% MP930-75.0-1% Hersteller : Caddock Electronics Inc. MP900%2C%20MP9000%20Series.pdf Description: RES 75 OHM 1% 30W TO220
Power (Watts): 30W
Tolerance: ±1%
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Temperature Coefficient: -20/ +80ppm/°C
Size / Dimension: 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: TO-220
Height - Seated (Max): 0.650" (16.52mm)
Resistance: 75 Ohms