Produkte > CUI DEVICES > MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D
MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D
MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D CUI Devices
mpb01-2474754.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 5.4mm Push, Straight w/Bracket Terminal, Black Cap, TH
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 67-71 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D CUI Devices
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ, Type of switch: push-button, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPDT, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Switching method: ON-(ON), Illumination: none, Leads: for soldering; straight, Electrical life: 20000 cycles, Max. contact resistance:: 50mΩ, Operating Force: 2.5N, Button shape: round, Contact material: brass, Actuator colour: black, Mounting: THT, Operating temperature: -25...80°C, Key stroke: 1.1mm, Terminal pitch: 5.08mm, Body dimensions: 9.8x5.8x8.6mm, Height: 18.5mm, Min. insulation resistance: 500MΩ, Contact plating: gold-plated, Switches features: with mounting holders.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D Hersteller : Same Sky mpb01.pdf Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 5.4mm Push, Straight w/Bracket Terminal, Black Cap, TH
auf Bestellung 374 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D MPB01-1C54-SB-CAP-BK-D Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) mpb01.pdf Description: SPDT, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Button
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 192 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ
Contacts configuration: SPDT
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Electrical life: 20000 cycles
Max. contact resistance:: 50mΩ
Contact material: brass
Actuator colour: black
Mounting: THT
Operating temperature: -25...80°C
Key stroke: 1.1mm
Terminal pitch: 5.08mm
Body dimensions: 9.8x5.8x8.6mm
Height: 18.5mm
Min. insulation resistance: 500MΩ