MPB03-1C33-VB-D
MPB03-1C33-VB-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
mpb03.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SPST, THROUGH HOLE, 3.3 MM PUSH,
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Vertical
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round, Plunger
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 440 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPB03-1C33-VB-D Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ, Operating temperature: -25...80°C, Contact material: brass, Contact plating: gold-plated, Illumination: none, Switching method: ON-(ON), Type of switch: push-button, Button shape: round, Mounting: THT, Contacts configuration: SPDT, Key stroke: 1.1mm, Terminal pitch: 2.54mm, Height: 22.26mm, Body dimensions: 5x14.46x9mm, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Operating Force: 2.5N, Electrical life: 20000 cycles, Min. insulation resistance: 500MΩ, Leads: angled; for soldering.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPB03-1C33-VB-D MPB03-1C33-VB-D Hersteller : CUI Devices mpb03-2474799.pdf Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 3.3 mm Push, Vertical w/Bracket Terminal, TH
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MPB03-1C33-VB-D MPB03-1C33-VB-D Hersteller : Same Sky mpb03.pdf Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 3.3 mm Push, Vertical w/Bracket Terminal, TH
Produkt ist nicht verfügbar
MPB03-1C33-VB-D MPB03-1C33-VB-D Hersteller : Same Sky mpb03.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ
Operating temperature: -25...80°C
Contact material: brass
Contact plating: gold-plated
Illumination: none
Switching method: ON-(ON)
Type of switch: push-button
Button shape: round
Mounting: THT
Contacts configuration: SPDT
Key stroke: 1.1mm
Terminal pitch: 2.54mm
Height: 22.26mm
Body dimensions: 5x14.46x9mm
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
Operating Force: 2.5N
Electrical life: 20000 cycles
Min. insulation resistance: 500MΩ