Produkte > CUI DEVICES > MPB06-1C54-R-SMT-TR
MPB06-1C54-R-SMT-TR
MPB06-1C54-R-SMT-TR CUI Devices
mpb06-2474731.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 5.4mm Push, Right Angle, SMD, Tape Reel
auf Bestellung 486 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPB06-1C54-R-SMT-TR CUI Devices
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ, Contact material: brass, Type of switch: push-button, Leads: for PCB, Contact plating: gold-plated, Illumination: none, Switching method: ON-(ON), Button shape: round, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -25...80°C, Key stroke: 1.1mm, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 9.8x8.6x5mm, Height: 18.5mm, DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Operating Force: 2.5N, Electrical life: 20000 cycles, Min. insulation resistance: 500MΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPB06-1C54-R-SMT-TR MPB06-1C54-R-SMT-TR Hersteller : Same Sky mpb06-3510320.pdf Pushbutton Switches Push Button, SPDT, 5.4mm Push, Right Angle, SMD, Tape Reel
auf Bestellung 486 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MPB06-1C54-R-SMT-TR MPB06-1C54-R-SMT-TR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) mpb06.pdf Description: SPDT, SURFACE MOUNT, 5.4 MM PUSH
Packaging: Cut Tape (CT)
Current Rating (Amps): 14mA (DC)
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Round, Plunger
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 210 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Round, Plunger
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
MPB06-1C54-R-SMT-TR Hersteller : Same Sky mpb06.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 0.014A/28VDC; ON-(ON); 500MΩ
Contact material: brass
Type of switch: push-button
Leads: for PCB
Contact plating: gold-plated
Illumination: none
Switching method: ON-(ON)
Button shape: round
Mounting: SMT
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -25...80°C
Key stroke: 1.1mm
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 9.8x8.6x5mm
Height: 18.5mm
DC contacts rating @R: 0.014A / 28V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
Operating Force: 2.5N
Electrical life: 20000 cycles
Min. insulation resistance: 500MΩ