Produkte > KEMET > MPC0740LR42C
MPC0740LR42C
MPC0740LR42C KEMET
MPC0740LR42C
Hersteller: KEMET
Description: FIXED IND 420NH 22A 1.55MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.315" L x 0.264" W (8.00mm x 6.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR): 1.55mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 20A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 420 nH
Current Rating (Amps): 22 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC0740LR42C KEMET
Description: FIXED IND 420NH 22A 1.55MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.315" L x 0.264" W (8.00mm x 6.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -20°C ~ 120°C, DC Resistance (DCR): 1.55mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 20A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 420 nH, Current Rating (Amps): 22 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC0740LR42C MPC0740LR42C Hersteller : KEMET MPC0740LR42C Description: FIXED IND 420NH 22A 1.55MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 420 nH
Current Rating (Amps): 22 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
MPC0740LR42C MPC0740LR42C Hersteller : KEMET KEM_L9001_MPC.pdf Power Inductors - SMD 0.42uH 20% 20A DCR=1.55mOhms