Produkte > KEMET > MPC1040LR45C
MPC1040LR45C
MPC1040LR45C KEMET
KEM_FS8007_EST
Hersteller: KEMET
Description: FIXED IND 450NH 25A 1.1 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR): 1.1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 27A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 450 nH
Current Rating (Amps): 25 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC1040LR45C KEMET
Description: FIXED IND 450NH 25A 1.1 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -20°C ~ 120°C, DC Resistance (DCR): 1.1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 27A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 450 nH, Current Rating (Amps): 25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC1040LR45C MPC1040LR45C Hersteller : KEMET KEM_L9001_MPC.pdf Power Inductors - SMD 0.45uH 20% 27A DCR=1.1mOhms
auf Bestellung 309 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MPC1040LR45C MPC1040LR45C Hersteller : KEMET KEM_FS8007_EST Description: FIXED IND 450NH 25A 1.1 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 450 nH
Current Rating (Amps): 25 A