Produkte > KEMET > MPC1040LR88C
MPC1040LR88C
MPC1040LR88C KEMET
MPC1040LR88C
Hersteller: KEMET
Description: FIXED IND 880NH 17A 2.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 24A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 880 nH
Current Rating (Amps): 17 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC1040LR88C KEMET
Description: FIXED IND 880NH 17A 2.3 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -20°C ~ 120°C, DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 24A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 880 nH, Current Rating (Amps): 17 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC1040LR88C MPC1040LR88C Hersteller : KEMET KEM_L9001_MPC.pdf Power Inductors - SMD 0.88uH 20% 24A DCR=2.3mOhms
auf Bestellung 844 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MPC1040LR88C MPC1040LR88C Hersteller : KEMET MPC1040LR88C Description: FIXED IND 880NH 17A 2.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 880 nH
Current Rating (Amps): 17 A