Produkte > KEMET > MPC1055L1R0C
MPC1055L1R0C
MPC1055L1R0C KEMET
KEM_FS8007_EST
Hersteller: KEMET
Description: FIXED IND 1UH 18.5A 2.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.461" L x 0.394" W (11.70mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 21A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Not For New Designs
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 18.5 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC1055L1R0C KEMET
Description: FIXED IND 1UH 18.5A 2.3 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.461" L x 0.394" W (11.70mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -20°C ~ 120°C, DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 21A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Not For New Designs, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 18.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC1055L1R0C MPC1055L1R0C Hersteller : KEMET MPC1055L1R0C.pdf Power Inductors - SMD 1uH 20% 21A DCR=2.3mOhms
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MPC1055L1R0C MPC1055L1R0C Hersteller : KEMET KEM_FS8007_EST Description: FIXED IND 1UH 18.5A 2.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 18.5 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
MPC1055L1R0C MPC1055L1R0C Hersteller : Kemet kem_l9001_mpc.pdf Large Current Choke Coil Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 18.5A 0.0023Ohm DCR T/R