Produkte > KEMET > MPC1250LR36C
MPC1250LR36C
MPC1250LR36C KEMET
MPC1250LR36C
Hersteller: KEMET
Description: FIXED IND 360NH 38A 0.65MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.571" L x 0.492" W (14.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -20°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR): 0.65mOhm
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 360 nH
Current Rating (Amps): 38 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC1250LR36C KEMET
Description: FIXED IND 360NH 38A 0.65MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.571" L x 0.492" W (14.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -20°C ~ 120°C, DC Resistance (DCR): 0.65mOhm, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 360 nH, Current Rating (Amps): 38 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC1250LR36C MPC1250LR36C Hersteller : KEMET MPC1250LR36C Description: FIXED IND 360NH 38A 0.65MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 0.65mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 360 nH
Current Rating (Amps): 38 A
auf Bestellung 885 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
MPC1250LR36C MPC1250LR36C Hersteller : KEMET KEM_L9001_MPC-3316892.pdf Power Inductors - SMD 0.36uH 20% 40A DCR=0.65mOhms