MPC5121VY400
MPC5121VY400 Freescale Semiconductor
FSCLS03910-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: RISC MPU, 32-BIT, 400MHZ PBGA516
Packaging: Bulk
Package / Case: 516-BBGA Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 400MHz
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: e300
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.47V