MPC5200CVR266
MPC5200CVR266 Freescale Semiconductor
FSCLS07323-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MPU MPC52XX 266MHZ 272BGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 272-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 266MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: PowerPC G2_LE
Voltage - I/O: 2.5V, 3.3V
Supplier Device Package: 272-PBGA (27x27)
Ethernet: 10/100Mbps (1)
USB: USB 1.1 (2)
Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit
RAM Controllers: DDR, SDRAM
Graphics Acceleration: No
Additional Interfaces: AC97, CAN, J1850, I2C, I2S, IrDA, PCI, PSC, SPI, UART
Part Status: Active
auf Bestellung 354 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC5200CVR266 Freescale Semiconductor
Description: IC MPU MPC52XX 266MHZ 272BGA, Packaging: Bulk, Package / Case: 272-BBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 266MHz, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Core Processor: PowerPC G2_LE, Voltage - I/O: 2.5V, 3.3V, Supplier Device Package: 272-PBGA (27x27), Ethernet: 10/100Mbps (1), USB: USB 1.1 (2), Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit, RAM Controllers: DDR, SDRAM, Graphics Acceleration: No, Additional Interfaces: AC97, CAN, J1850, I2C, I2S, IrDA, PCI, PSC, SPI, UART, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote MPC5200CVR266
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85423190
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: TBC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: TBC
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 354 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
MPC5200CVR266 Hersteller : MOT FSCLS07323-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MPC5200.pdf
auf Bestellung 220 Stücke:
MPC5200CVR266 MPC5200CVR266 Hersteller : NXP USA Inc. MPC5200.pdf Description: IC MPU MPC52XX 266MHZ 272BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 272-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 266MHz
Core Processor: PowerPC G2_LE
Voltage - I/O: 2.5V, 3.3V