MPC566MZP56
MPC566MZP56 NXP Semiconductors
9875982652825mpc565pb.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 32-bit PowerPC RISC 1MB Flash 2.6V/5V 388-Pin BGA Tray Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC566MZP56 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 1MB FLASH 388PBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 388-BBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 56MHz, Program Memory Size: 1MB (1M x 8), RAM Size: 36K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: PowerPC, Data Converters: A/D 40x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.5V ~ 2.7V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART, Peripherals: POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 388-PBGA (27x27), Number of I/O: 56, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC566MZP56 MPC566MZP56 Hersteller : NXP Semiconductors 9875982652825mpc565pb.pdf MCU 32-bit PowerPC RISC 1MB Flash 2.6V/5V 388-Pin BGA Tray Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
MPC566MZP56 Hersteller : FREESCALE MPC565PB.pdf
auf Bestellung 50 Stücke:
Packaging: Tray
Package / Case: 388-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 56MHz
Program Memory Size: 1MB (1M x 8)
RAM Size: 36K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: PowerPC
Data Converters: A/D 40x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.5V ~ 2.7V