Produkte > NXP USA INC. > MPC850SRVR80BU
MPC850SRVR80BU
MPC850SRVR80BU NXP USA Inc.
MPC850%20PowerQUICC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TA)
Core Processor: MPC8xx
Voltage - I/O: 3.3V
Supplier Device Package: 256-PBGA (23x23)
Ethernet: 10Mbps (1)
USB: USB 1.x (1)
Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit
Co-Processors/DSP: Communications; CPM
RAM Controllers: DRAM
Graphics Acceleration: No
Additional Interfaces: HDLC/SDLC, I2C, IrDA, PCMCIA-ATA, TDM, UART/USART
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC850SRVR80BU NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 256-BBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TA), Core Processor: MPC8xx, Voltage - I/O: 3.3V, Supplier Device Package: 256-PBGA (23x23), Ethernet: 10Mbps (1), USB: USB 1.x (1), Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit, Co-Processors/DSP: Communications; CPM, RAM Controllers: DRAM, Graphics Acceleration: No, Additional Interfaces: HDLC/SDLC, I2C, IrDA, PCMCIA-ATA, TDM, UART/USART.