MPI2510V2-2R2-R
MPI2510V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 2.1A 110MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Current - Saturation (Isat): 2.8A
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.1 A
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI2510V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 2.1A 110MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 110mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 45MHz, Current - Saturation (Isat): 2.8A, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 2.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI2510V2-2R2-R MPI2510V2-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mpi25_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608772.pdf Power Inductors - SMD .2.2uH 2.8A
auf Bestellung 5666 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
MPI2510V2-2R2-R MPI2510V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 2.1A 110MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Supplier Device Package: 1008
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.1 A