MPI2510V2-R47-R
MPI2510V2-R47-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 4.4A 25MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 25mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Current - Saturation (Isat): 6A
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 4.4 A
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI2510V2-R47-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 4.4A 25MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 25mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Current - Saturation (Isat): 6A, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Part Status: Active, Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 4.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI2510V2-R47-R MPI2510V2-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 4.4A 25MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 4.4 A
auf Bestellung 5640 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
MPI2510V2-R47-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bs-mpi2510v2-r47-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - MPI2510V2-R47-R - IND 0.47UH, 6.0A, 2.5X2.0X1.0 SMT
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
MPI2510V2-R47-R MPI2510V2-R47-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mpi25_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608772.pdf Power Inductors - SMD 0.47uH 6.0A