MPI2512V2-1R0-R
MPI2512V2-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 3.3A 44 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 44mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 70MHz
Current - Saturation (Isat): 4.4A
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 3.3 A
auf Bestellung 2322 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI2512V2-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 3.3A 44 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 44mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 70MHz, Current - Saturation (Isat): 4.4A, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 3.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI2512V2-1R0-R MPI2512V2-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 4.4A
auf Bestellung 593 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Description: Inductor: wire; SMD; 1008; 1uH; Ioper: 3.3A; ±20%; 2.5x2mm; Isat: 4.4A
Mounting: SMD
Case - inch: 1008
Case - mm: 2520
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Max resistance: 44mΩ
Operating current: 3.3A
Saturation current: 4.4A
Test frequency: 1MHz
Resonant frequency: 70MHz
Type of inductor: wire
Inductance: 1µH
Height: 1.25mm
Body dimensions: 2.5x2mm
auf Bestellung 6000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3000
MPI2512V2-1R0-R MPI2512V2-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi25-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 3.3A 44 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Supplier Device Package: 1008
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 3.3 A