Produkte > EATON ELECTRONICS > MPI4015V2-100-R
MPI4015V2-100-R
MPI4015V2-100-R Eaton Electronics
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 10uh 240mOhm ?A
auf Bestellung 1705 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4015V2-100-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 1.8A 294 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 294mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 14MHz, Current - Saturation (Isat): 2.1A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4015V2-100-R MPI4015V2-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 1.8A 294 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 294mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A
auf Bestellung 1973 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
MPI4015V2-100-R MPI4015V2-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10651-mpi40-V2-1107605.pdf Fixed Inductors 10uh 240mOhm ?A
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 10uH; 1.8A; R: 294mΩ; ±20%; 4.4x4.2x1.3mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 10µH
Operating current: 1.8A
Resistance: 294mΩ
Tolerance: ±20%
Resonant frequency: 14MHz
Body dimensions: 4.4x4.2x1.3mm
Operating temperature: -55...125°C