MPI4015V2-1R0-R
MPI4015V2-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 5.5A 27 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 27mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 56MHz
Current - Saturation (Isat): 6A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4015V2-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 5.5A 27 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 27mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 56MHz, Current - Saturation (Isat): 6A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 5.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4015V2-1R0-R MPI4015V2-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 5.5A 27 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A
auf Bestellung 12164 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
MPI4015V2-1R0-R MPI4015V2-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10651-mpi40-V2-1107605.pdf Fixed Inductors 1uh 24mOhm 6A
MPI4015V2-1R0-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008379707-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - MPI4015V2-1R0-R - INDUCTORS - SMD 10UH 1.2A 2 PAD MP