MPI4015V2-2R2-R
MPI4015V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 2.9A 78 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 78mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 42MHz
Current - Saturation (Isat): 4.5A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A
auf Bestellung 2657 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4015V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 2.9A 78 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 78mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 42MHz, Current - Saturation (Isat): 4.5A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 2.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4015V2-2R2-R MPI4015V2-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mpi40_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608817.pdf Power Inductors - SMD 2.2uh 65mOhm 4.5A
auf Bestellung 1018 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MPI4015V2-2R2-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008379707-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - MPI4015V2-2R2-R - INDUCTORS - SMD 10UH 1.2A 2 PAD MP
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
MPI4015V2-2R2-R MPI4015V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 2.9A 78 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core, Wirewound
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A