MPI4015V2-4R7-R
MPI4015V2-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 2.2A 130MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 130mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 22MHz
Current - Saturation (Isat): 3A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4015V2-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 2.2A 130MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 130mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 22MHz, Current - Saturation (Isat): 3A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4015V2-4R7-R MPI4015V2-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 4.7uh 107mOhm 3A
auf Bestellung 283 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MPI4015V2-4R7-R MPI4015V2-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 2.2A 130MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Drum Core, Wirewound
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
auf Bestellung 7384 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
MPI4015V2-4R7-R MPI4015V2-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mpi40_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608817.pdf Power Inductors - SMD 4.7uh 107mOhm 3A
Mindestbestellmenge: 2
MPI4015V2-4R7-R MPI4015V2-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mpi40_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608817.pdf Power Inductors - SMD 4.7uh 107mOhm 3A