MPI4020V2-1R0-R
MPI4020V2-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 6.5A 24 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 24mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 65MHz
Current - Saturation (Isat): 7A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 6.5 A
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4020V2-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 6.5A 24 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 24mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 65MHz, Current - Saturation (Isat): 7A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 6.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4020V2-1R0-R MPI4020V2-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 6.5A 24 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Type: Drum Core, Wirewound
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 6.5 A
auf Bestellung 14163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
MPI4020V2-1R0-R MPI4020V2-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-shee-1608817.pdf Fixed Inductors 1uh 24mOhm 7A