Produkte > EATON ELECTRONICS > MPI4020V2-1R5-R
MPI4020V2-1R5-R
MPI4020V2-1R5-R Eaton Electronics
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 1.5uh 38mOhm 6A
auf Bestellung 1845 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4020V2-1R5-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1.5UH 5A 30 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 45MHz, Current - Saturation (Isat): 6A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4020V2-1R5-R MPI4020V2-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 5A 30 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Current - Saturation (Isat): 6A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 5 A
auf Bestellung 1196 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
MPI4020V2-1R5-R MPI4020V2-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mpi40_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608817.pdf Power Inductors - SMD 1.5uh 38mOhm 6A
Mindestbestellmenge: 2
MPI4020V2-1R5-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK coi-mpi4020v2-1r5-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - MPI4020V2-1R5-R - IND 1.5UH, 6.0A 4.4X4.2X1.8 SMT
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 5 A