Produkte > EATON ELECTRONICS > MPI4020V2-6R8-R
MPI4020V2-6R8-R
MPI4020V2-6R8-R Eaton Electronics
eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 6.8uh 160mOhm 2.5A
auf Bestellung 5367 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4020V2-6R8-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 6.8UH 2.4A 175 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 175mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.5A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4020V2-6R8-R MPI4020V2-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpi40-v2-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 2.4A 175 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 175mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.5A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
auf Bestellung 6715 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
MPI4020V2-6R8-R MPI4020V2-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mpi40_v2_miniature_power_inductors_data_shee-1608817.pdf Power Inductors - SMD 6.8uh 160mOhm 2.5A
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Type: Drum Core, Wirewound
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A