MPI4040R1-1R0-R
MPI4040R1-1R0-R Eaton - Electronics Division
MPI4040.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 3.7A 40 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1816 (4540 Metric)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 40mOhm
Current - Saturation (Isat): 7.7A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 3.7 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4040R1-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 3.7A 40 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1816 (4540 Metric), Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 40mOhm, Current - Saturation (Isat): 7.7A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 3.7 A.
Weitere Produktangebote MPI4040R1-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4040R1-1R0-R MPI4040R1-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division MPI4040.pdf Description: FIXED IND 1UH 3.7A 40 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 40mOhm
Part Status: Obsolete
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 3.7 A