MPI4040R2-100-R
MPI4040R2-100-R Eaton - Electronics Division
MPI4040.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1816 (4540 Metric)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 240mOhm
Current - Saturation (Isat): 3.1A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4040R2-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1816 (4540 Metric), Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 240mOhm, Current - Saturation (Isat): 3.1A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.5 A.
Weitere Produktangebote MPI4040R2-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4040R2-100-R MPI4040R2-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division MPI4040.pdf Description: FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 240mOhm
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A