MPI4040R3-220-R
MPI4040R3-220-R Eaton - Electronics Division
MPI4040.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 1.1A 408 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 408mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.2A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.073" (1.85mm)
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPI4040R3-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 1.1A 408 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 408mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.2A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.073" (1.85mm), Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 1.1 A.
Weitere Produktangebote MPI4040R3-220-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPI4040R3-220-R MPI4040R3-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division MPI4040.pdf Description: FIXED IND 22UH 1.1A 408 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 408mOhm
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
MPI4040R3-220-R MPI4040R3-220-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mpi4040_miniature_power_inductors_data_sheet-1608773.pdf Power Inductors - SMD 22uH 25.2A 2 PAD MPI4040 Series