MPIA2512V2-1R5-R
MPIA2512V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia25-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 2.3A 77MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 77mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA2512V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 2.3A 77MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 77mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 45MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA2512V2-1R5-R MPIA2512V2-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia25-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 2.3A 77MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
auf Bestellung 11897 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
MPIA2512V2-1R5-R MPIA2512V2-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mpia25-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608735.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 3.2A 64mOhms AEC-Q200