MPIA4015V2-1R5-R
MPIA4015V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 4.2A 58 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 58mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 48MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.6A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 4.2 A
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4015V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 4.2A 58 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 58mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 48MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.6A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 4.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4015V2-1R5-R MPIA4015V2-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 4.2A 58 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 4.2 A
auf Bestellung 7878 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
MPIA4015V2-1R5-R MPIA4015V2-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10652-mpia40-V2-1098740.pdf Fixed Inductors 1.5uH 4.6A 58mOhms AEC-Q200