MPIA4020V2-2R2-R
MPIA4020V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 3.8A 48 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 48mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 33MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.5A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4020V2-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 3.8A 48 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 48mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 33MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.5A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 3.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4020V2-2R2-R MPIA4020V2-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 5.5A 48mOhms AEC-Q200
auf Bestellung 3201 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MPIA4020V2-2R2-R MPIA4020V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 3.8A 48 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A
Mindestbestellmenge: 7
MPIA4020V2-2R2-R MPIA4020V2-2R2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608853.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 5.5A 48mOhms AEC-Q200
MPIA4020V2-2R2-R MPIA4020V2-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10652-mpia40-V2-1098740.pdf Fixed Inductors 2.2uH 5.5A 48mOhms AEC-Q200