MPIA4020V2-4R7-R
MPIA4020V2-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 2.7A 118MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 118mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 24MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.2A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.7 A
auf Bestellung 2127 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4020V2-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 2.7A 118MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 118mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 24MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.2A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 2.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4020V2-4R7-R MPIA4020V2-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608853.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 3.2A 118mOhms AEC-Q200
auf Bestellung 2550 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MPIA4020V2-4R7-R MPIA4020V2-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 2.7A 118MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 2.7 A