MPIA4020V2-R47-R
MPIA4020V2-R47-R Eaton - Electronics Division
eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 8.5A 13 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 13mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 95MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 11A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 8.5 A
auf Bestellung 51 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4020V2-R47-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 8.5A 13 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 13mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 95MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 11A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 8.5 A.
Weitere Produktangebote MPIA4020V2-R47-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4020V2-R47-R MPIA4020V2-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inducto-1608853.pdf Fixed Inductors 0.47uH 11A 13mOhms AEC-Q200
auf Bestellung 2542 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
MPIA4020V2-R47-R MPIA4020V2-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia40-v2-automotive-miniature-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 8.5A 13 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 8.5 A