Produkte > COILTRONICS / EATON > MPIA4040R2-3R3-R
MPIA4040R2-3R3-R
MPIA4040R2-3R3-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10230-mpia4040-372483.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 3.3uH 5.4A 2 PAD MPIA4040 Series
auf Bestellung 4460 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPIA4040R2-3R3-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 3.3UH 2.6A 76 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 76mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.4A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 2.6 A.
Weitere Produktangebote MPIA4040R2-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPIA4040R2-3R3-R MPIA4040R2-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mpia4040-automotive-miniature%20power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 2.6A 76 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 76mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.4A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
DC Resistance (DCR): 76mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Obsolete
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A