Produkte > MICROSEMI CORPORATION > MPLAD6.5KP100A
MPLAD6.5KP100A
MPLAD6.5KP100A Microsemi Corporation
129479-rf01083-datasheet
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard SMD
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V
Supplier Device Package: PLAD
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V
Power - Peak Pulse: 6500W (6.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPLAD6.5KP100A Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard SMD, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V, Supplier Device Package: PLAD, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 111V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V, Power - Peak Pulse: 6500W (6.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.