Produkte > MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC. > MPM3805BGQB-12-AEC1-Z
MPM3805BGQB-12-AEC1-Z
MPM3805BGQB-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Hersteller: Monolithic Power Systems Inc.
Description: 6V, 0.6A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Remote On/Off
Package / Case: 12-PowerVFQFN Module
Size / Dimension: 0.12" L x 0.10" W x 0.04" H (3.0mm x 2.5mm x 0.9mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 6V
Current - Output (Max): 600mA
Supplier Device Package: 12-QFN (3x2.5)
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1451 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPM3805BGQB-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Description: 6V, 0.6A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, Package / Case: 12-PowerVFQFN Module, Size / Dimension: 0.12" L x 0.10" W x 0.04" H (3.0mm x 2.5mm x 0.9mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 6V, Current - Output (Max): 600mA, Supplier Device Package: 12-QFN (3x2.5), Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output 1: 1.2V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote MPM3805BGQB-12-AEC1-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPM3805BGQB-12-AEC1-Z MPM3805BGQB-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems Inc. 8665 Description: 6V, 0.6A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Remote On/Off
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 6V
Current - Output (Max): 600mA
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
MPM3805BGQB-12-AEC1-Z MPM3805BGQB-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems (MPS) 8665 Power Management Modules 6V, 0.6A, Synchronous Step-Down Module Converter with Integrated Inductor, AEC-Q100 Qualified