Produkte > MONOLITHIC POWER SYSTEMS (MPS) > MPM3806GLE-12-AEC1-P
MPM3806GLE-12-AEC1-P
MPM3806GLE-12-AEC1-P Monolithic Power Systems (MPS)
Hersteller: Monolithic Power Systems (MPS)
Power Management Modules 5.5V, 1A, Synchronous Step-Down Module
auf Bestellung 500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPM3806GLE-12-AEC1-P Monolithic Power Systems (MPS)
Description: 5.5V, 1A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 15-PowerLFQFN Module, Size / Dimension: 0.16" L x 0.12" W x 0.06" H (4.0mm x 3.0mm x 1.6mm), Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Current - Output (Max): 1A, Supplier Device Package: 15-QFN (3x4), Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output 1: 1.2V, Power (Watts): 1.2 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote MPM3806GLE-12-AEC1-P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPM3806GLE-12-AEC1-P Hersteller : Monolithic Power Systems Inc. 11053 Description: 5.5V, 1A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 15-PowerLFQFN Module
Size / Dimension: 0.16" L x 0.12" W x 0.06" H (4.0mm x 3.0mm x 1.6mm)
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 1A
Supplier Device Package: 15-QFN (3x4)
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Power (Watts): 1.2 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Power (Watts): 1.2 W