Produkte > MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC. > MPM3808CGLE-12-AEC1-Z
MPM3808CGLE-12-AEC1-Z
MPM3808CGLE-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Hersteller: Monolithic Power Systems Inc.
Description: 5.5V, 3A, 2.4MHZ, SYNCHRONOUS ST
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 15-PowerLFQFN Module
Size / Dimension: 0.16" L x 0.12" W x 0.06" H (4.0mm x 3.0mm x 1.6mm)
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 3A
Supplier Device Package: 15-QFN (3x4)
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Grade: Automotive
Power (Watts): 3.6 W
Number of Outputs: 1
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 2470 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPM3808CGLE-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Description: 5.5V, 3A, 2.4MHZ, SYNCHRONOUS ST, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 15-PowerLFQFN Module, Size / Dimension: 0.16" L x 0.12" W x 0.06" H (4.0mm x 3.0mm x 1.6mm), Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Voltage - Input (Max): 5.5V, Current - Output (Max): 3A, Supplier Device Package: 15-QFN (3x4), Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output 1: 1.2V, Grade: Automotive, Power (Watts): 3.6 W, Number of Outputs: 1, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote MPM3808CGLE-12-AEC1-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPM3808CGLE-12-AEC1-Z MPM3808CGLE-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems Inc. 10833 Description: 5.5V, 3A, 2.4MHZ, SYNCHRONOUS ST
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Grade: Automotive
Power (Watts): 3.6 W
Number of Outputs: 1
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
MPM3808CGLE-12-AEC1-Z MPM3808CGLE-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems (MPS) 10833 Power Management Modules 5.5V, 3A, Synchronous Step-Down Module