Produkte > MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC. > MPM3808GLE-12-AEC1-Z
MPM3808GLE-12-AEC1-Z
MPM3808GLE-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Hersteller: Monolithic Power Systems Inc.
Description: 5.5V, 3A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 15-PowerLFQFN Module
Size / Dimension: 0.16" L x 0.12" W x 0.06" H (4.0mm x 3.0mm x 1.6mm)
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 3A
Supplier Device Package: 15-QFN (3x4)
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPM3808GLE-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Description: 5.5V, 3A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 15-PowerLFQFN Module, Size / Dimension: 0.16" L x 0.12" W x 0.06" H (4.0mm x 3.0mm x 1.6mm), Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Current - Output (Max): 3A, Supplier Device Package: 15-QFN (3x4), Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output 1: 1.2V, Grade: Automotive, Number of Outputs: 1, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPM3808GLE-12-AEC1-Z MPM3808GLE-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems Inc. 10599 Description: 5.5V, 3A, SYNCHRONOUS STEP-DOWN
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output 1: 1.2V
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 4943 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
MPM3808GLE-12-AEC1-Z MPM3808GLE-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems (MPS) 10599 Power Management Modules 5.5V, 3A, Synchronous Step-Down Module