Produkte > MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC. > MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z
MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z
MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Hersteller: Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 1A 8QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-VFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.4MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-QFN (2x1.5)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 3375 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 1A 8QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-VFDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.4MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-QFN (2x1.5), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems Inc. Description: IC REG BUCK 1.2V 1A 8QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-VFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.4MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z MPQ2177GQHE-12-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems (MPS) Switching Voltage Regulators 5.5V, 1A, 2.4MHz, Synchronous Step-Down Converter with Power Goodand Soft Start, AEC-Q100 Qualified