Produkte > MONOLITHIC POWER SYSTEMS INC. > MPQ2451GG-33-AEC1-Z
MPQ2451GG-33-AEC1-Z
MPQ2451GG-33-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Hersteller: Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 600MA 6QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-VDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-QFN (2x2)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPQ2451GG-33-AEC1-Z Monolithic Power Systems Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 600MA 6QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-VDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-QFN (2x2), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 3.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote MPQ2451GG-33-AEC1-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPQ2451GG-33-AEC1-Z MPQ2451GG-33-AEC1-Z Hersteller : Monolithic Power Systems (MPS) 2159 Switching Voltage Regulators AEC-Q100 ,36V 600mA non-sync Buck