MPR20C15RJ
MPR20C15RJ TE Connectivity / CGS
NG_DS_1773251_C-722309.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Metal Film Resistors - Through Hole MPR20C 15R 5%
auf Bestellung 1044 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPR20C15RJ TE Connectivity / CGS
Description: RES 15 OHM 5% 20W TO220-2, Power (Watts): 20W, Tolerance: ±5%, Features: Flame Proof, Non-Inductive, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-2, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: TO-220-2, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Resistance: 15 Ohms.
Weitere Produktangebote MPR20C15RJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPR20C15RJ MPR20C15RJ Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773251&DocType=DS&DocLang=English Description: RES 15 OHM 5% 20W TO220-2
Power (Watts): 20W
Tolerance: ±5%
Features: Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-2
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: TO-220-2
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Resistance: 15 Ohms