Produkte > FREESCALE > MPX2100DP
MPX2100DP FREESCALE
MPX2100.pdf
Hersteller: FREESCALE
SENSOR DIFF PRESSURE 14.5 PSI MA
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPX2100DP FREESCALE
Description: SENSOR 14.5PSID 0.19" .04V, Packaging: Tray, Features: Temperature Compensated, Package / Case: 4-SIP Module, Output Type: Wheatstone Bridge, Mounting Type: Through Hole, Output: 0 mV ~ 40 mV (10V), Operating Pressure: 14.5PSI (100kPa), Pressure Type: Differential, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 10V ~ 16V, Port Size: Male - 0.19" (4.93mm) Tube, Dual, Applications: Board Mount, Port Style: Barbed, Maximum Pressure: 58.02PSI (400kPa), Part Status: Last Time Buy.
Weitere Produktangebote MPX2100DP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPX2100DP MPX2100DP
Produktcode: 44318
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Freescale mpx2100-datasheet.pdf Aktive Bauelemente > Sensoren
Gehäuse: 344C-01
Beschreibung: 100 kPa On-Chip Temperature Compensated and Calibrated Silicon - Датчики тиску
Ausgang/Schnittstelle: Аналоговий
Temperatur: -40...+125 °C
Тип датчика: Датчик тиску
Тип монтажа: THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
MPX2100DP MPX2100DP Hersteller : Freescale Semiconductor/NXP MPX2100.pdf Датчик різниці тисків, Uживл, В = 10...16, Діап. вим. тиску, кПа = 100...400, Тексп, °С = -40...+125, Тип виходу = Міст Уітстона, Вих = 0... 40 мВ (10 В),... Група товару: Датчики Корпус: SIP-4 (Module) Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 400 Stücke
MPX2100DP MPX2100DP Hersteller : NXP USA Inc. MPX2100.pdf Description: SENSOR 14.5PSID 0.19" .04V
Packaging: Tray
Features: Temperature Compensated
Package / Case: 4-SIP Module
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 40 mV (10V)
Operating Pressure: 14.5PSI (100kPa)
Pressure Type: Differential
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 10V ~ 16V
Port Size: Male - 0.19" (4.93mm) Tube, Dual
Applications: Board Mount
Port Style: Barbed
Maximum Pressure: 58.02PSI (400kPa)
Part Status: Last Time Buy
MPX2100DP Hersteller : NXP Semiconductors MPX2100.pdf Pressure Sensor, 10V, 0/100kPa, Sensor 4, Dual Port