MPX256K305R
MPX256K305R Cornell Dubilier Knowles
MPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 25UF 10% 305VAC RADIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Height - Seated (Max): 1.791" (45.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 25 µF
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
auf Bestellung 69 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPX256K305R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 25UF 10% 305VAC RADIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Height - Seated (Max): 1.791" (45.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 25 µF, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPX256K305R MPX256K305R Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MPX.pdf Film Capacitors 25uF 305V