Produkte > KYOCERA AVX > MR071C474KAA
MR071C474KAA
MR071C474KAA KYOCERA AVX
MR-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.490" (12.44mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
auf Bestellung 229 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MR071C474KAA KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.490" (12.44mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF.
Weitere Produktangebote MR071C474KAA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MR071C474KAA MR071C474KAA Hersteller : KYOCERA AVX Components mr-series.pdf Cap Ceramic 0.47uF 100V X7R 10% Radial 10.16mm 125°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
MR071C474KAA MR071C474KAA Hersteller : KYOCERA AVX MR-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100 VDC 0.47 uF X7R 10 % 10.16 mm