Produkte > ITT CANNON, LLC > MS2518314S-2S
MS2518314S-2S ITT Cannon, LLC
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG FMALE 4P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 200VAC, 250VDC
Current Rating (Amps): 22A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14S-2
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS2518314S-2S ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG FMALE 4P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 200VAC, 250VDC, Current Rating (Amps): 22A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14S-2, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.