Produkte > AMPHENOL AEROSPACE > MS25183-14S-6S
MS25183-14S-6S
MS25183-14S-6S Amphenol Aerospace
12_022-321023.pdf
Hersteller: Amphenol Aerospace
Circular MIL Spec Connector CONN ASSEMBLY
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS25183-14S-6S Amphenol Aerospace
Description: CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 200VAC, 250VDC, Current Rating (Amps): 22A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14S-6, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MS2518314S-6S Hersteller : ITT Cannon, LLC Description: CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 200VAC, 250VDC
Current Rating (Amps): 22A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14S-6
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C