Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3100E22-13P
MS3100E22-13P ITT Cannon, LLC
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 5P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Cable Clamp
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC
Current Rating (Amps): 22A, 41A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 5
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-13
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3100E22-13P ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 5P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Cable Clamp, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 900VAC, 1250VDC, Current Rating (Amps): 22A, 41A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 5, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-13, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.